اهداف سفر آذربایجانی ها به ایران چیست؟

روزنامه ینی مساوات چاپ باکو از افزایش دو برابری سفرهای گردشگری از جمهوری آذربایجان به ایران در دو ماه اخیر سال جاری میلادی خبر داد.


تبلیغات | AD


سفر آذربایجانی ها به ایران

بر اساس گزارش این روزنامه، طی دو ماه از سال ۲۰۱۹ میلادی ایران مسیر اصلی سفرهای گردشگری شهروندان جمهوری آذربایجان بوده است و آنها بیشتر با هدف درمان، تجارت چمدانی و نیز زیارت از اماکن دینی به جمهوری اسلامی ایران سفر کردند.

ینی مساوات با اشاره به این که در دو ماه سال جاری میلادی سفرهای گردشگری به ایران ۸۰ درصد افزایش یافته است، افزود: در سال جاری در مجموع ۲۷۶ هزار نفر از شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران سفر کردند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

این روزنامه با بیان انیکه آمار رسمی حاکی از افزایش سفرهای خارجی شهروندان آذربایجانی در سال ۲۰۱۸ میلادی است نوشت: سفرهای گردشگری شهروندان جمهوری آذربایجان به روسیه ۷٫۳ درصد، گرجستان ۷ درصد و ترکیه ۱٫۹ درصد افزایش یافته است.

بنا به گزارش کمیته دولتی آمار جمهوری آذربایجان در سال گذشته میلادی مسافرت شهروندان آذربایجانی به خارج از کشور ۱۹٫۵ درصد افزایش یافته است به طوری که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۳٫۶ درصد از شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران، ۲۹٫۲ درصد به گرجستان، ۱۸٫۹ درصد به روسیه، ۱۲٫۳ درصد به ترکیه، ۱٫۴ درصد به اوکراین، ۰٫۹ درصد به امارات متحده عربی و ۳٫۷ درصد نیز به دیگر کشورها سفر کرده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۸ میلادی سفرهای شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران ۷۱٫۸ درصد، گرجستان ۴٫۲ درصد، ترکیه ۰٫۹ درصد و روسیه ۰٫۳ درصد افزایش یافته است.


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

منبع چمدان

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.