ارزان‌ترین مناطق ایران برای سفرهای نوروزی

تقریبا با فرا رسیدن عید سفرهای نوروزی شروع شده یا برنامه‌ریزی برای سفر افزایش می‌یابد. مکان‌های زیادی وجود دارند که دیدن آنها خاطرات خوشی را برای مسافران به ارمغان می‌آورد اما مسافران از همه آنها نمیتوانند بازدید کنند و تنها مکان‌های مهم هستند که بیشترین بازدید را دارند. با درناتریپ همراه باشید تا با چندین مقاصد ارزان گردشگری ایران جهت سفرهای نوروزی آشنا شوید.

۱. دریاچه ارومیه

با یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها شروع میکنیم. دریاچه ارومیه که امروزه جذابیت آن به نسبت گذشته کمرنگ‌تر جلوه میکند، اما هنوز هم جزو جاذبه‌های مطرح است. آب این دریاچه امروزه به رنگ صورتی در آمده است.

۲. بروجرد

این شهر جاذبه‌هایی چون موزه مردم‌شناسی، روستای دره صیدی، کرکیخان، پل قلعه حاتم و گلدشت میباشد. کلوچه روغنی، نان گوشه‌ای و خشکبار از جمله سوغاتی‌های این شهر هستند.

۳. تویسرکان

تویسرکان شهرستانی کوهستانی با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار است و در آن میتوان از مکان‌هایی همچون حیقوق نبی، قلعه اشتران، حمام زروان، باغوا و سیراب، درخت ۳۰۰۰ ساله چنار و بازارها دیدن کنید.

۴. آبشار شوی

این آبشار در منطقه سردشت از توابع استان دزفول قرار گرفته و دارای طبیعتی سرسبز و زیباست.

۵. کالپوش

این منطقه در میامی شهرستان شاهرود واقع در استان سمنان است. طبیعتی سرخ و آتشین شامل شقایق‌هایی نیز میباشد که چشم هر بیننده‌ای را محسور میکند.

۶. سرعین

این شهرستان دارای آبگرم، سبلان، بش جاجیلار و گاومیشی گلی، دهکده‌ای صخره‌ای باستانی، بندر کلخوران و پیست اسکی است. عسل و حلوای سیاه نیز سوغات معروف این شهر است.

۷. محلات

این منطقه به شهر گل معروف است. چشمه آبگرم، ستون‌های خورهه، آتشکده آتشکوه، قلعه آقاخان و غار آزادخان از جمله جاذبه‌های این شهرستان است. اهواهو از مراسم‌های دیدنی این شهرستان است. سوغات محلات حلواشکری و حلوا ارده است.

۸. مازیچال

این دهکده در نزدیکی شهر عباس‌آباد و کلاردشت قرار دارد. وجود تپه‌ها و کوه‌ها در این منطقه به گونه‌ای است که در هنگام بارندگی، مازیچال پر از ابرهایی میشود و شکل زیبایی به خود میگیرد. ماری در زبان محلی به معنای درخت بلوط و چال به معنای گودال است. علت این نامگذاری نیز وجود درخت بلوط در این منطقه میباشد.

۹. اهواز

شهری گرم در ایران که شهرتش به خاطر پنج پل تاریخی آن است. پرآب ترین رود ایران یعنی کارون در این شهر است که اکنون حیاتش مورد تهدید قرار گرفته است.

۱۰. کاشان

در نهایت به شهر گل و گلاب میرسیم. این شهر دارای جاذبه‌های زیادی چون مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ، آتشکده نیاسر، غار تالار، کاروانسرای مرنجاب، باغ و حمام فین است.

از سوغات این شهر میتوان کلوچه، گلاب و روغن نباتی را نام برد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

2 × یک =