آمریکا فعالان گردشگری خارجی را بابت همکاری با ایران تهدید می کند

معاون گردشگری کشور سفیر مالزی در ایران و برخی تورگردانان چینی از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در حوزه گردشگری خبر دادند و گفتند: نامه ها و تماس های تهدیدآمیزی با فعالان گردشگری میگیریم.


تبلیغات | AD


این بار آمریکا تهدیدهای خود را علنا به صنعت گردشگری ایران وارد کرده است. آژانس‌داران خارجی اجازه ندارند تور گردشگری برای ایران برگزار کنند و اگر گردشگری به ایران برود، یا آن تورگردان اجازه فعالیت با آژانسهای آمریکایی را نخواهد داشت و یا گردشگران برای رفتن به آمریکا دچار مشکل می شوند.

در این باره، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در نشستی با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه گردشگری تهران که عصر روز گذشته برگزار شده بود هم گفت که در جریان هستم شبکه های خارجی برای نمایشگاه و گردشگری ایران تبلیغ می کنند اما در این شرایط سفارتخانه های آمریکا با توراپراتورهای کشورها تماس می گیرند و تهدیدشان می کنند که اگر برای ایران تور گردشگری بفرستند برای ورود به آمریکا دچار مشکل خواهند شد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

این موضوع را تورگردانان چینی که به دیدار تورگردانان ایرانی آمده بودند نیز گفتند و بیان کردند که آمریکا برخی از تورگردانان خارجی را تهدید می کند که با ایران کار نکنند.

از طرفی رستم یحیی سفیر مالزی در ایران نیز در حاشیه یک مراسم درباره دستاوردهای نوین گردشگری نیز گفته است که ما نامه های تهدید آمیزی از آمریکا دریافت می کنیم که با ایران همکاری نداشته باشیم اما ما به این موضوع توجهی نداریم، ایران تنها شریک ما در بحث گردشگری نیست بلکه در بحث تجاری و دانشجویی هم همکاری و شراکت داریم.

سفیر مالزی در ایران ادامه داد:تحریم ها یک جانبه و از سوی آمریکا است ولی ما از آن پیروی نمی کنیم و تلاش داریم تا کاری را انجام دهیم که خودمان صلاح می‌دانیم، به همین جهت تعداد گردشگران ورودی ما نه تنها کم نشده بلکه اضافه هم شده است.

منبع خبرگزاری مهر

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.