آبشار گرینه؛ آبشاری زیبا در نیشابور

آبشارها از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت محسوب میشوند که طرفداران خاص خود را در بین طبیعت گردان دارند. در این پست ما قصد داریم به یکی از زیباترین آبشارهای استان خراسان به نام آبشار گرینه بپردازیم، با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


آشنایی

آبشار گرینه مورد توجه طبیعت دوستان زیادی است که در ۴۰ کیلومتری شمال شرق نیشابور و در نزدیکی روستای گرینه قرار دارد. این آبشار در ضلع شرقی شهر درود و در نزدیگی قدمگاه قرار گرفته است. یکی از دلایل دیگر که گردشگران به این منطقه می‌آیند، صعود به قله ۳۰۰۰ متری قوچ‌گرد است که در نزدیکی همین روستا قرار دارد. از دیگر جاذبه‌های روستای گرینه نیز میتوان به آبشار طبیعی پای‌تخت، رودخانه مرغزار، و منطقه‌ای بکر به نام چوب‌بند اشاره کرد. روستای گرینه دارای یک در اصلی و رودخانه‌ای با دو انشعاب است که هر انشعاب نیز دره فرعی خود را دارد و دارای طول بیشتری نسبت به دره اصلی هستند. نامگذاری این روستا و آبشار، برگرفته شده از کلمه گبرینه بوده که به معنای محل زندگی زرتشتیان میباشد. در نزدیکی این روستا میتوان قبرستان و حمام قدیمی زرتشتیان را مشاهده نمود. مکان این روستا نیز در طول زمان بسیار تغییر کرده است. برخی از آبشارهای دیگر را هم در برخی از شهرها و مناطق نزدیک به نیشابور را نیز به شما معرفی میکنیم.

۱. آبشار بار

آبشاری در ۵۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور، در دره‌های رشته‌ کوه‌های بینالود و نزدیکی روستایی با همین نام است که دارای جاذبه‌هایی بسیار زیباست.

۲. آبشار اخلمد

از تفرجگاه‌های چندین ساله مشهد که قدمتی چندین هزار ساله دارد و در نزدیکی روستای اخلمد واقع در ۸۵ کیلومتری شمال غرب مشهد قرار گرفته است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

۳. آبشار قره سو

این آبشار در جنوب غربی شهرستان کلات نادری و در نزدیکی جاده‌ لایین از سمت کلات قرار دارد. با دنبال کردن این جاده به روستای قره سو خواهید رسید که علاوه بر آبشار، میتوان از جاذبه‌های دیگری چون کوه‌ بیساماد و هزار مسجد نیز دیدن کرد.

۴. آبشار آب گرم

این آبشار در مجاورت روستای آبگرم در نزدیکی شهرستان کلات و در روستایی با همین نام قرار گرفته است. این روستا دارای چشمه‌های آبگرم زیادی است و آب این آبشار نیز حدودا گرم میباشد.

آبشار آل

آبشار آل در نزدیکی روستای آل در شمال شرقی مشهد قرار گرفته است. این آبشار از کوه‌های هزار مسجد سرچشمه میگیرد.

 


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.