آبشار مارگون؛ شگفتی طبیعت استان فارس

آبشار مارگون؛ شگفتی طبیعت استان فارس

آبشار مارگون؛ شگفتی طبیعت استان فارس


تبلیغات | AD


آبشار مارگون، یکی از زیباترین آبشارهای ایران و جهان به شمار می‌آید که آنرا میتوان شگفتی طبیعت استان فارس نامید. در این پست قصد داریم به بررسی آبشار مارگون در استان فارس و جاذبه‌های اطراف آن نگاهی داشته باشیم. با درناتریپ همراه باشید.

توضیحات

آبشار مارگون در دره‌های غربی شهرستان اردکان، واقع در استان فارس قرار دارد و با ارتفاع ۸۰ و عرض ۱۰۰ متر، میتوان آنرا در دسته یکی از بلندترین و زیباترین آبشارهای ایران قرار داد. در بالای این آبشار چشمه‌های فراوانی وجود دارند که با فشار زیادی از زمین بیرون میزنند و با الحاق این چشمه‌ها، آبشار مارگون تشکیل میشود و میتوان آنرا آبشار چشمه‌ای نیز نامید. در اطراف این آبشار نیز دیدنی‌ها و تفریحات مختلفی وجود دارد که به آنها نیز اشاره میکنیم.

چشم‌انداز طبیعت

علاوه بر خود آبشار، چشم‌انداز طبیعت اطراف آن نیز زیبایی خاصی دارد که چشم هر کاربری را جذب میکند و از این چشم‌انداز‌ها میتوان علاوه بر آبشار نیز به رنگین‌کمان اطراف آن اشاره کرد که با برخورد آب به صخره به وجود می‌آید. صدای ریزش آبشار نیز آرامش خاصی به طبیعت گردان میدهد. عکاسی در کنار آبشار و نیز از خود آبشار وهمچنین از طبیعت اطرف آن میتواند بسیار جذاب باشد. در صخره‌ای بالایی آبشار، غاری وجود دارد که البته تنها اگر کاربلد و حرفه‌ای باشید میتوانید از آن دیدن کنید. در اطراف این آبشار، طبیعتی متشکل از گل‌های آفتابگردان، لاله‌های واژگون، درختان سیب، زالزالک و…. وجود دارند که نباید از آنها غافل شد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

آشنایی با فرهنگ مردم بومی

در این منطقه شما میتوانید با مردم محلی، عشایر گوناگون، چگونی پوشش، و همچنین فرهنگ مردمی که در اطراف این منطقه زندگی میکنند آشنایی داشته باشید که مسلما برایتان جذاب خواهد بود. در پست‌های بعدی نیز در مورد مردم اردکان بیشتر توضیح خواهیم داد.

اقامت و فصل مناسب سفر

اگر در سفرتان خواستید اقامت داشته باشید، میتوانید در نزدیکی آبشار چادر زده یا از سوییت‌ها و خانه‌های اطراف استفاده کنید. آبشارمارگون در هر فصلی زیباست. از چشم‌ انداز زیبای آن در بهار و تابستان گرفته تا منظره زرد رنگ در پاییز و حالت یخ زده آن در فصل زمستان که برای هر گردشگری جذاب خواهد بود.

[icon name=”map-marker” class=”” unprefixed_class=””]آدرس: استان فارس، شهر اردکان، آبشار مارگون.

منبع کجارو ویکی پدیا

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.