آبشار سیاه چشمان

آبشار سیاه چشمان یکی از این دو هزار جاذبه استان مازندران است که به تنها آبشار خزه ای داخل ایران نیز بشمار می آید. در ادامه مطلب به معرفی این آبشار و راه دسترسی به آن را مفصل توضیح خواهم داد.

طبیعت شمال همواره ما را یاد خالقی هنرمند می اندازد، در چهار فصل سال جاده های شمال، استان ها، شهرهای شمالی و حتی روستاهای آن طبیعتی متناسب با هر رنگ فصل را دارند. شمال از هر جاذبه ای نظیر: رودخانه، جنگل، آبشار، کوهستان، فلات، دریا و ابنیه تاریخی را در خود دارد.

در درناتریپ ما بارها از جاذبه های استان مازندران نام برده ایم، استان زیبا و سرسبزی که چیزی حدود دو هزار جاذبه طبیعی و توریستی برای آن ثبت شده است. برای دیدن استان مازندران ماه ها باید وقت گذاشت و تمامی جذابه های آن را دید و زیبایی هرچه بیشتر این استان و شهرها و روستاهایش پی برد.

آب این آبشار زیبا و خزه ای قابل شرب است و بسیار زلال و شفاف است. این آبشار یکی از بهترین جاذبه های توریستی در قلب استان مازندران است که همانند سایر مکان های گردشگری، مسافران و گردشگران زیادی از این آبشار دیدن می کنند.

آبشار سیاه چشمان در چهار فصل سال

منطقه مرزن آباد آب و هوایی معتدلی را برخوردار است و در تمامی فصول سال زیبایی خاص خود را دارد. شما اگر در دو فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید، اطراف آبشار سر سبزی بسیار منحصر بفرد و مناظر تماشایی می بینید.

در فصل پاییز که عروس فصل های سال است شما جنگلی رنگارنگ از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و قهوه ای را خواهید دید، جنگلی که لباسی پاییزی و رنگارنگ به تن کرده است و زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می گذارد.

البته فصل پاییز هوای این منطقه همانند دو فصل بهار و تابستان معتدل نیست و کمی سرد می باشد. زمستان نیز فصل باشکوه است فصلی که منطقه مرزن آباد رنگی سپید به خود می گیرد و آبشار و حوضچه های آن یخ می بندد، البته این فصل نیز گردشگران خود را دارد اما هوا در این فصل سرد و لازم است با وسایل مناسب فصل به این منطقه سفر کنند.

آب و هوا و پوشش گیاهی منطقه

آبشار سیاه چشمان
آبشار سیاه چشمان

در میان دره، هوای منطقه به شدت خنک، دلپذیر و روح افزا می شود و برای استراحت و تفریح بسیار مناسب است. عناصر زیبای طبیعی همچون سبزه ‌زار، دره، سنگ ‌های گچی و آهکی و آب و هوای مناسب، زیبایی این منطقه را دو چندان خواهد کرد. درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط، بادام کوهی، زالزالک و زبان ‌گنجشک در سراسر زمین های اطراف دیده می شود. این منطقه یکی از بی نظیرترین جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران محسوب می شود.

تفریحات

  • پیاده روی
  • صخره نوردی (از دیواره آبشار)
  • عکاسی
  • آب تنی
  • کمپینگ (پیک نیک)

اقامت و امکانات در سفر به آبشار سیاه چشمان

اطراف آبشار و یا در روستای مرزن آباد هتل و مهمانسرا برای اقامت و استراحت وجود ندارد. محوطه اطراف آبشار نیز محیط امنی برای چادر زدن نیست. بنابراین تصویه ما این است که اگر قصد ماندن و رزرو هتل دارید، مرکز شهر را در نظر بگیرید. اگر قصد کمپ و چادر زدن دارید در محیط دور از آبشار اینکار را انجام دهید.

آبشار سیاه چشمان
آبشار سیاه چشمان

نکات و توصیه های سفر به آبشار سیاه چشمان

  • آسفالت جاده خراب است و  پیچ و خم بسیاری دارد. همچنین تابلوهای هشدار زیادی ندارد، بنابر این بسیار با احتیاط و آهسته برانید.
  • بعد از شهر  دیگر سوپر مارکت در دسترس نیست و امکانات نیز محدود می شود پس حتی الامکان وسایل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.
  • از آن جا که برای رسیدن به مجموعه آبشار ها و دیدن تمامی آنها باید پیاده روی زیادی را تجربه کنید، کفش پیاده روی مناسبی را به همراه داشته باشید.
  • پیشنهاد می کنیم سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که صبح زود در محل حضور داشته باشید
  • در فصول پرآب مثل فروردین و اردیبهشت، به دلیل افزایش حجم آب ممکن است مجبور شوید در قسمت هایی از مسیر از داخل آب عبور کنید.

در فاصله نزدیکی از این مکان خیره کننده، جاذبه هایی همچون:

آدرس: مازندران ـ مرزن آباد ـ 20 کیلومتری املش

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

12 − 5 =