آبشار جنگلی لوه ؛ زیباترین آبشار در استان گلستان

آبشار لوه در گالیکش و استان گلستان واقع است. این آبشار اولین آبشاری است که توانسته است خودش را در بین آبشار های بزرگ کشور جای دهد.در این مقاله قصد داریم را شما را با این آبشار زیبا آشنا کنیم با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


آبشار لوه گلستان

آبشار ها و فضاهای چشم نواز بسیار زیادی در گلستان و گرگان و دیگر شهرستان های استان وجود دارد.اما آبشار لوه زیباترین و با صفاترین آبشار های منطقه است. چیزی که باعث شده این آبشار از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار باشد، دسترسی راحت به آن وهمچنین قرار داشتن آن در کنار یک روستا و جنگل زیبا با همین نام است.

چرا لوه؟

در گویش گلستانی کلمه ی لوه به معنای متصل است. یعنی چیزی که پیوند دارد. به همین دلیل نیز نام این آبشار را لوه گذاشته اند. که به معنای مجموعه ای از آبشار های متصل به یکدیگر است.این آبشار از شاخه های کوچکتری به وجود آمده است. ولی در ظاهر اینگونه به نظر میرسد که یک آبشار است در حالیکه از بهم پیوستن چند شاخه به وجود آمده است.

ساختار زیبا و خاص آبشار

این آبشار به صورت طبقاتی است. و در سه طبقه کوهستانی منظره فوق العاده ای را ایجاد نموده است. چرا که مسیر آب با سرازیر شدن آب آبشار د راین طبقات به صورت متوالی جریان یافته است. همچنین شاخه ای بودن حالت ریزش آب باعث شده است که آبشار همانند یک خوشه زیبایی از برگ درختان نمایش داده شود.این آبشار از خاص ترین آبشار ها در کشور محسوب می شود.

حوضچه های آبشار

همان گونه که گفتیم آب آبشار که سرازیر می شود به صورت متوالی از صخره های بالاتر به طبقه های پایین تر ریخته می شود. و در هر طبقه حوضچه هایی را به وجود آورده است. که قبل از ریختن به طبقه بعدی آب از آن ها گذر می کند.ارتفاع بلندترین طبقه آبشار لوه 15 متر است و در نهایت ارتفاع مجموع آبشار ها به 70 متر می رسد.در واقع با عنوان آبشار لوه نامیده میشود.

پوشش گیاهی اطراف آبشار لوه

آبشار لوه در دل جنگل انبوهی از درختان ممرز، افرا، توسکا قرار دارد.وجود این درختان در اطراف آبشار باعث شده است مناظر بسیار زیبا و مطبوعی در کناره های آبشار لوه مشاهده شود. این درختان در تمامی فصول سبب شده اند که زیبایی ها و قاب های زیبایی از طبیعت را به وجود اورد.

بهترین زمان سفر به آبشار لوه

اگر در فصل بهار موفق به دیدن آبشار شوید حتما از دیدن آن هیجان زده خواهید شد چرا که این آبشار در بهار به اوج زیبایی و جذابیت خود می رسد.در فصل تابستان و پاییز از نظر دمایی موقعیت مناسبی برای بازدید است.اما در فصل زمستان به شدت کاهش دما وجود دارد و آب حوضچه ها به شدت سرد خواهد بود. بنابر این بهترین زمان برای بازدید همان فصل بهار خواهد بود.

تفریحات خاص در کنار آبشار لوه

آبشار لوه می تواند مقصد بسیار خوبی جهت تورهای پیاده روی در داخل جنگل های هیرکانی گلستان باشد.که در واقع در شمال این جنگل ها قرار دارد.در کنار این آبشار زیبا علاوه بر پیاده روی شما می توانید به شنا در حوضچه ها، ماهیگیری، عکاسی، کمپینگ، بپردازید و از لحظات کنار خانواده بودن نهایت استفاده را ببرید.

امکانات رفاهی

در کنار اّبشار زیبای لوه برای رفاه حال گردشگران و بازدیدکنندگان امکانات رفاهی خوبی فراهم شده است که می توان به دسترسی راحت به وسیله نقلیه، پارکینگ، دستشویی، اقامتگاه، پوش شبکه، بوفه..اشاره نمود.تا شما در سفر به این آبشار زیبا تمامی نیازات و خواسته های مد نظرتان برای یک سفر دلپذیر را فراهم داشته باشید.

روستای زیبای لوه

روستای لوه که در کنار آبشار لوه قرار دارد یکی از خوش آب وهوا ترین و زیبا ترین مناطق استان گلستان است. این روستا علاوه بر سرسبزی دارای اقامتگاه های بومگردی برای مسافران و گردشگران از روستای لوه است. این روستا با وجود مردمانی خونگرم و مهربان میزبان خوبی برای گردشگران هستند.شغل اصلی مردم کشاورزی و دامداری است. که از جمله محصولات انها می توان به لبنیات، ابریشم،..اشاره کرد.

نزدیک ترین جاذبه های گردشگری

در اطراف این آبشار زیبا جاذبه های گردشگری فراوان و زیبای وجود دارد. که در بین آنها می توان به پارک جنگلی چهل چای ، چشمه لال، آبشار کوه سنگی، روستای زیارت، گنبد قابوس، …اشاره نمود. به شما پیشنهاد می کنیم پس از بازدید از این آبشار زیبا بازدید از این مناطق تاریخی و طبیعی را از دست ندهید.

آدرس و مسیر دسترسی به آبشار

آبشار لوه در استان گلستان ـ 20 کیلومتری گالیکش ـ 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان ـ مشهد و در کنار روستای لوه قرار دارد.


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.