آبشار بیشه؛ زیباترین آبشار در لرستان

لرستان استان شگفت انگیزیست که زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. یکی از مهمترین شگفتی های لرستان آبشار بیشه است که به رودخانه سزار می ریزد. همراه درناتریپ باشید تا به بررسی این آبشار زیبا و با ابهت بپردازیم.


تبلیغات | AD


آبشار بیشه یکی از بزرگترین و زیباترین آبشار های ایران است. کنار این آبشار ایستگاه قطار بیشه قرار گرفته و مسافرانی که سوار بر قطار هستند می توانند از دیدن این آبشار و رودخانه سزار لذت ببرند. در واقع ایستگاه بیشه یکی از زیباترین ایستگاه های قطار در ایران است. چشمه هایی که آبشار بیشه را می سازند از زیر ایستگاه قطار می گذرند و پس از عبور از آبشار به سزار می ریزند.

آبشار بیشه خرم آباد
عکس از مصطفی صفاتاج

ویژگی های آبشار بیشه

شاید تصاویر به اندازه ی کافی ابعاد و اندازه ی این آبشار بزرگ را نشان ندهند. ولی وقتی خودتان این آبشار را می بینید ابهت و بزرگیش مبهوتتان می کند. ارتفاع این آبشار چهل و هشت متر است. آبی که از تاج آبشار به پایین ریخته می شود پس از برخورد با قسمت پایینی آبشار ده متر مسیر را طی می کند تا به رودخانه ملحض شود. به جز ارتفاع زیاد آبشار عرض بیست متری تاج آبشار جلوه ای دیگر دارد. رودخانه ی سزار که زیبایی خاص خودش را دارد. درختان و سرسبزی آن نیز به زیبایی وصف نا شدنی این آبشار می افزاید. البته همین درختان در فصل پاییز با تغییر رنگ خود به قرمز و زرد  جلوه ی دیگری به منطقه و آبشار می دهند.

آبشار بیشه روستای بیشه

تفریحات در آبشار بیشه

علاوه بر استفاده از منظره زیبای آبشار می توانید مثل بقیه وسایل پیک نیک را همراه خود ببرید و ناهار یا شام را کنارطبیعت زیبای آبشار بیشه نوش جان کنید. خوشختانه روبروی آبشار قسمت های مسطحی برای پینیک زدن فراهم شده که با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید.

هر جا آب باشد وسوسه شنا و آب تنی هم هست. اما با توجه به تابلو هایی که در محل نصب شده امکان شنا و شنا کردن در رودخانه ممنوع است. اما می توانید از حوضچه های پایینی و خود آبشار برای آب تنی و لذت بردن از آب استفاده کنید.

مثل هر جای تفریحی دیگر که معروف می شوند مسئولان و افراد محلی سعی می کنند به امکانات رفاهی و تفریحی آن منطقه بیفزایند تا گردشگران لذت بیشتری ببرند. تفریحاتی مثل اسب سواری و بازارچه ی صنایع دستی محلی نیز از جمله فعالیت هایی است که امکانش در آبشار بیشه فراهم شده است.

و بالاخره عکاسی و ثبت یک خاطره ی خوب امروزه بخش مهمی از سفر شده. اما شاید به خاطر شلوغی این آبشار در ایام تعطیلات کمی به زحمت بی افتید. ولی ارزشش را دارد. عکاسان حرفه ای و عکاسان طبیعت هم که خوراکشان اینجور جا هاست.

 

امکانات رفاهی

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

خوشبختانه آبشار بیشه از نظر امکانات رفاهی در حد مطلوبی است. به لطف روستای بیشه که در کنار آبشار واقع شده امکاناتی مثل رستوران و پارکینگ و فروشگاه های مواد غذایی و مطئناً امکان استفاده از تلفن های همراه و آنت دهی آنان وجود دارد.

راه دسترسی

آّبشار بیشه علاوه بر راه مناسب ماشین رو دقیقا در کنار ایستگاه قطار نیز هست. همین ویژگی باعث می شود این جاذبه بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

اقامت شبانه

می توانید کنار آبشار چادر بزنید و شب را هم در آنجا بگذرانید. البته می توانید روی مهمان خانه ی روستا و حتی خانه هایی که روستائیان آن را اجاره می دهند نیز حساب کنید. وگرنه باید یک ساعت تا خرم آباد رانندگی کنید و شب را در هتل ها یا مهمان پذیر های خرم آباد به سر کنید.

آبشار بیشه در پاییز

بهترین زمان برای سفر به آبشار بیشه

بهترین زمان از اوایل بهار تا اواخر تابستان است. البته باید توجه کنید که در تعطیلات عید شلوغی کلافه کننده است. البته امکان سفر در بقیه ی سال وجود دارد. در پاییز با تغییر رنگ درختان آبشار جلوه هی دیگری دارد. ولی در زمستان سرمای بیش از حد آزار دهنده است پس توصیه ی ما به شما این است که حداقل در زمستان به آبشار بیشه نروید. در پاییز هم لباس مناسب را فراموش نکنید.

ایستگاه بیشه
ایستگاه قطار بیشه

چطور به آبشار بیشه برویم؟

خوشبختانه آّبشار بیشه از جلمه جاذبه هایی است که راه دسترسی خوبی دارد. برای رفتن به آبشار بیشه می توانید از قطار استفاده کنید. ایستگاه بیشه در مسیر اهواز برای مثال می توانید از تهران به مقصد اهواز بلیط تهیه کنید و در ایستگاه بیشه پیاده شوید همچنین می توانید از درود نیز سوار قطار شوید و به بیشه بروید.

راه دسترسی دیگر راه زمینی است. اگر از سمت بروجرد به سمت بیشه بروید به دو راهی درود و خرم آباد می رسید. شما هم از طریق دورد می توانید به بیشه برسید هم خرم آباد ولی مسیر خرم آباد کوتاهتر است. خوشبختانه تمامی مسیر دارای تابلوی راهنماست و به راحتی می توانید به آبشار بیشه برسید.

آدرس: استان لرستان، خرم آباد، بخش پاپی، روستای بیشه

 

63%
مبهوت کننده

جمع بندی

آبشار بیشه یکی از جاذبه های طبیعی زیبای استان لرستان است. که کاملاً شناخته شده است و مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد. البته اگر مثل من از ازدحام جمعیت خوشتان نیاید ترجیح می دهید در ایام خلوت تر به آن بروید.
خوشبختانه این آبشار راه دسترسی مناسبی دارد و امکانات رفاهی و اقامتی آن در حد مطلوب هستند. توصیه ما به شما قرار دادن بازدید از آبشار بیشه در برنامه تان است.

  • راه دسترسی
  • ارزش تجربه
  • امکانات رفاهی


تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.