آبشار بهشت باران؛ بهشتی واقعی در گرگان

در میان آبشارهای استان گلستان، آبشار بهشت باران یکی از زیبا ترین مکان های استان گلستان است که به علت مسیر طولانی پیاده روی و دسترسی سخت تر همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است. این منطقه با وجود ریزش مداوم قطرات آب و صخره‌های سبز خزه ای یکی از مناظر جالب استان گلستان است. این آبشار از زیباترین آبشارهای ایران است.

تبلیغات | AD


چرا بهشت باران؟

تبلیغات | AD


ریزش مداوم آب به صورت قطرات ریز و درشت شبیه باران از بالای صخره‌ های پوشیده از خزه وجه تسمیه بهشت باران است. آب این آبشار زیبا و خزه ای قابل شرب است و بسیار زلال و شفاف است. این آبشار یکی از بهترین جاذبه های توریستی در قلب استان گلستان است که همانند سایر مکان های گردشگری، مسافران و گردشگران زیادی از این آبشار دیدن می کنند.

موقعیت جغرافیایی آبشار

آبشار باران کوه گرگان در موقعیت جغرافیایی E542144  N364202 در استان گلستان واقع است. این آبشار که یکی از زیباترین آبشارهای استان است، درحدود 18 ‎کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان و در حاشیه رودخانه شصت کلاه واقع شده است.

آبشار بهشت باران در چهار فصل

منطقه گرگان آب و هوایی معتدلی را برخوردار است و در تمامی فصول سال زیبایی خاص خود را دارد. شما اگر در دو فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید، اطراف آبشار سر سبزی بسیار منحصر بفرد و مناظر تماشایی می بینید.

در فصل پاییز که عروس فصل های سال است شما جنگلی رنگارنگ از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و قهوه ای را خواهید دید، جنگلی که لباسی پاییزی و رنگارنگ به تن کرده است و زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می گذارد.

البته فصل پاییز هوای این منطقه همانند دو فصل بهار و تابستان معتدل نیست و کمی سرد می باشد. زمستان نیز فصل باشکوه است فصلی که این منطقه رنگی سپید به خود می گیرد و آبشار و حوضچه های آن یخ می بندد، البته این فصل نیز گردشگران خود را دارد اما هوا در این فصل سرد و لازم است با وسایل مناسب فصل به این منطقه سفر کنند.

غارها و صخره های آبشار

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

 این درحالی است که صخره های سبز در این منطقه شبیه چترهای زیبایی هستند که از یک طرف به کوه چسبیده و از سوی دیگر آویزان هستند. آبی که منشا این همه زیبایی در باران کوه است از دل غارها و چشمه ها تامین می شود. غارهای باران کوه کوچک، باریک و دراز بوده و تعداد آن زیاد است. همچنین چنین مکان هایی در هر فصل سال زیبایی خودش را دارد، در زمستان به دلیل این که آب جاری از باران کوه یخ می بندد و تشکیل قندیل می دهد زیبایی مضاعفی دارد و این موقعیت را برای کوهنوردان و گردشگران فراهم می سازد تا از طبیعت زمستانی این منطقه بهره مند گردند.

پوشش گیاهی منطقه

در مسیر جنگلی منتهی به آبشار می توان از تماشای پوشش گیاهی بی نظیر منطقه بهره برد. ازگیل وحشی، گوجه سبز وحشی، ولیک، خرمالوی جنگلی و سبزی هایی چون پونه، ایه، اناریجه و اوتره سفرۀ پربرکت طبیعت برای رهگذران و بومیان محسوب می شوند.

تفریحات موجود در این منطقه

این آبشار به قدری زیبا و تماشایی است که هر یک از مسافران را محو خود می کند در این منطقه زیبا تفریحاتی همچون پیاده روی در جنگل، عکاسی، شنا، کمپینگ، بازید از حیوانات جنگلی و… وجود دارد.هرکدام از این تفریحات به نوبه خود بسیار جالب و هیجان انگیز هستند و  به شما توصیه می کنیم از هیجان آن لذت ببرید.

کمپین در کنار آبشار بهشت باران

پیشنهاد ما آن است که به شکل گروهی و همراه با دوستان خود و با تجهیزات مناسب برای کمپ زدن به این آبشار سفر کنید. مسیر دسترسی به آبشار و دیدن از آن برای برنامه یکروزه مناسب است، اما ممکن است خسته‌کننده باشد و نتوانید از زیبایی‌های منطقه به خوبی دیدن کنید. با خودروی مناسب خود را به آبشار برسانید و چادرهای خود را برپا کنید. اقامت در دل این منطقه بکر و جنگلی و شب‌نشینی دور آتش خارق‌العاده خواهد بود. دشت خرمن‌جینکا نیز که در میانه راه قرار دارد برای چادر زدن مکان مناسبی خواهد بود.

زمان مناسب برای بازدید

بهترین زمان مناسب برای سفر به آبشار بهشت باران، اردیبهشت و خرداد است. مسیر پوشیده از پونه کوهی و استشمام بوی لذت بخش آن در این زمان خود از جذابیت های سفر است.

مسیر دسترسی به آبشار

مسیر آبشار بهشت باران تا اولین رودخانه را می شود با ماشین رفت. هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنیم؛ چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده روی دارد. همین پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می شود خیلی ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.

آدرس: 

این آبشار در 18 کیلومتری جنوب غرب گرگان و در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران واقع شده است.


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.